Робочі схеми безкоштовного поповнення Interactive brokers з України

Taras Guk
4 min readMay 1, 2023

--

Revolut, Wise, Paysera, Zen

Ви вирішили, що прийшов час інвестувати в фондовий ринок. Можливо навіть вже відкрили рахунок у Interactive brokers (IB) але не знаєте як з України поповнити ваш брокерський рахунок? Тоді ви можете продовжувати читати цей гайд.

Простий спосіб поповнення IB — валютний swift переказ заборонений в Україні з лютого минулого року. Переказ з гривневих карток на картки іноземних банків також заборонено з жовтня минулого року.

Станом на травень 2023 року залишається єдиний законний шлях — карткові перекази з валютних карток українських банків на валютні картки іноземних банків.

Щоб отримати валюту на валютній картці українського банку потрібно прийти з готівковою валютою у банк і покласти на картку.

Якщо у вас лише гривня і ви не маєте бажання купляти по “готівковому” курсу чорного ринку то можете купити по курсу близькому до НБУ через валютний депозит. У ТАСкомбанку вийде курс (із врахування 2% річних по депозиту) на рівні 37,05 грн. Через три місяці зможете зняти валюту у відділенні банку.

Ок, у вас є валюта, що далі?

Вам потрібна картка іноземного банку. Її можна оформити у наступних платіжних сервісах: Revolut, Wise, Paysera, Zen. За поповнення цих сервісів із валютних карток українських банків ви можете отримати наступні комісії:

1. Revolut — 0%

2. Wise — 0,41% (1%)

3. Paysera — 1% (0% на свтороні Paysera)

4. Zen — 2,5%

За переказ з української валютної картки на картку кожного із цих банків ви в теорії повинні були б заплатити комісію (залежно від тарифів вашого банку), але є нюанс. Тепер детальніше:

  1. Revolut відкрити зараз з України нормально не можна. Можна мабуть криво — через польський номер + фейкову європейську адресу + vpn. Але якщо у вас він є то в самому додатку Revolut ви можете прив’язати валютну картку Монобанк, Укргазбанк, ПУМБ (можливо і інші банки спрацюють, але не приват, він все одно бере ще свою комісію) і без жодних комісій поповнити валютний рахунок Револют. Важливо, що так можна поповнювати, і доларом, і євро. Далі на ІB можна робити свіфт переказ у доларі або сепа переказ у євро.
  2. Wise має приблизно таку ж проблему із відкриттям нових карток для українців, як і Revolut. Але картки Wise відкриті для українців з українською адресою до обмежень (осінь минулого року) абсолютно офіційно підтримуються Wise до закінчення строку їх обслуговування. На відміну від Revolut, який може заблокувати ваш рахунок у будь-який момент у Wise такого ризику немає. Проте поповнення Wise з низькою комісією працює лише з Google Pay і євровою карткою українського банку. В такій комбінації комісія буде 0,41%, якщо поповнювати саме з додатку Wise. При доларах комісія більше 3%, тому не доцільно. Apple pay не приймає українських карток у Wise.

Ще одна важлива перевага Wise над Revolut (крім офіційного обслуговування карток українців) це інтеграція з Interactive brokers. Ви можете бути впевнені, що при поповненні в усіх валютах (долар, євро, фунт стерлінга) IB буде цілком нормально ставитись до таких переказів. Більше того, ви можете також прив’язати Wise і на вивід коштів з IB.

І Revolut, і Wise, крім поповнення через ці додатки можна також поповнити звичним способом — з валютної картки українських банків по номеру картки Revo, Wise у додатку вашого українського банку. В Приватбанку за такий переказ буде комісія у розмірі 2% (але не менше 50 грн), а в Монобанку 1%. Окремо на стороні Wise/Revo комісії не буде. Валюта такого карткового переказу може бути, і євро, і долар.

3. Paysera — також не бере комісію за вхідні перекази з карток українських банків. Проте працює лише з євро. Paysera, на відміну від Wise і Revolut дозволяє відкривати картки українцям з українським номером та адресою. Але буде стягувати 1 євро комісії за обслуговування. Мінус, що треба чекати лише пластикову картку Paysera і за її відкриття треба заплатити з європейського рахунку кілька євро. З доларами Paysera не дружить. Щоб отримати пластикову картку можна скористатись послугами Містекспрес чи Нова пошта, які надають адреси в ЄС і потім за кілька євро доставляють в Україну. Раджу не вказувати у форвардингових сервісах в описі посилки, що у вас “платіжна картка” або документи, можуть відмовитись приймати. Якщо навіть не вийде доставити, то зможете в Paysera замовити картку ще раз, заплативши ще кілька євро.

4. Zen — відкриває віртуальні картки іноземного банку українцям з українським телефоном і українською адресою, а також має безкоштовний спеціальний тариф для українців. Zen працює, і з доларами, і з євро. Тобто на IB ви можете спокійно відправити свіфт і платіж буде зараховано. Єдина проблема Zen у тому, що він бере 2,5% комісії за поповнення. Щоб не платити комісію на стороні ще й свого укрїнського банку вам потрібно прив’язати валютну картку вашого банку у додатку Zen у розділі top up — card payment. Також Zen буде потрібний і для відкриття Paysera, адже оплатити за випуск і доставку картки ви повинні через внутрішній європейський sepa переказ.

Підсумовуючи:
1) якщо у вас є Wise + андроїд телефон + євро на картці будь-якого українського банку, то ви щасливчик — можете поповнити IB із комісією 0,41%.
2) якщо немає Wise, але поповнюєте IB в євро, тоді рекомендую відкрити Paysera і поповнювати її переказом з єврової картки Monobank, так отримаємо 1% комісії.
3) якщо у вас долари США і ви не маєте Wise (там буде 1% при поповненні з доларової картки Monobank), тоді найкращий варіант — це Zen і 2,5% комісії. Така комісія буде, якщо робити поповнення з прив’язкою української валютної картки у додатку Zen. Це спрацює з багатьма українськими банками без додаткових комісій на їх стороні. Крім цього Zen дає можливість подальшого переказу доларів swift переказом на IB.

Повністю безкоштовний метод поповнення IB працює лише з Revolut, але я б не рекомендував заморочуватись його відкриттям через високу імовірність блокування рахунку на стороні Revolut. І ще більше не рекомендую Binance чи інші схеми поповнення IB пов’язані з “пітупі” переказами.

Якщо цікавить тема інвестицій, то підписуйтесь на мій телеграм канал https://t.me/tarasguk

Слава Україні!
Вперед до перемоги!!
Смерть ворогам!!!

--

--

Taras Guk
Taras Guk

Written by Taras Guk

lawyer, investor, entrepreneur

Responses (8)